У циљу развоја одговорног односа према здрављу школа предузима различите активности и ради на подизању здравствене културе и очувању репродуктивног здравља, као и  јачању и проширивању мера које помажу ученицима  да заједнички науче да живе здравије и безбедније.

За ученице шестог разреда, у организацију New Moment New Ideas Company, у четвртак 28. априла 2022. године, одржан је Едукативни школски програм „Шта треба да знаш о пубертету“. Програм је одобрио Завод за унапређивање образовања и васпитања, предавач је Миљана Стајин.

Реализација програма спроведена је стручно и квалитетно, а девојчице су имале прилику да се информишу о психофизичким променама које настају током пубертета, да продубе знање о овој теми  стечено током обраде школског градива, као и да добију одговаре на сва питања и дилеме  о овој теми.